Lokalizacja

Wybieranie konkretnego miejsca, w którym się zatrzymamy w czasie naszej podroży czy wakacji, to zawsze kwestia ważenia wielu cech, w wyniku czego musimy zdecydować się na najlepszą dla nas opcję noclegową. Jeśli wybieramy hostel, oczywiste dla nas jest, że ważna jest cena, a trochę mniej ważny będzie komfort pomieszczeń, chociaż oczywiście w dzisiejszych czasach każdy hostel spełnia określone minimum przyzwoitości, a zazwyczaj są to po prostu bardzo dobre, wygodne pokoje i wcale jakoś specjalnie nie idziemy na kompromisy pod tym względem. Ważniejsze jednak jest coś innego, co czasami pół żartem prezentuje się jako trzy najważniejsze elementy wyboru w przypadku każdej nieruchomości. Chodzi naturalnie o lokalizację, lokalizację i lokalizację.

Lokalizacja centralna

5

Lokalizacja jest ważnym czynnikiem, który ma wpływ na wybór odpowiedniego hostelu. Warto pamiętać, że to najczęściej w centrum miasta znajdują się najpopularniejsze zabytki i miejsca, których nie można przegapić. Dotyczy to zarówno Podkarpacia, Mazowsza czy Warmii i Mazur, gdzie można obejrzeć piękne i imponujące warownie, które były wiele lat temu siedzibą Krzyżaków . Także w centrum miast znajdują się zabytkowe starówki, dobre restauracje czy miejsca, gdzie kupić można oryginalne pamiątki.

Hostel często traktowany jest jako miejsce do zatrzymania się – turyści zazwyczaj spędzają tu jedynie noc. Czasami gośćmi hostelu są osoby nietypowe, a nawet całe grupy, jak na przykład zespoły czy chóry . To udowadnia, że hostel jest dobrym wyborem dla wszystkich. Jest nie tylko wygodny, ale najczęściej pobyt w nim jest tańszy niż w kilkugwiazdkowym hotelu – a wielu ludziom po prostu nie zależy na luksusach.

Kiedy rozważamy, w którym miejscu się zatrzymamy, musimy tak naprawdę brać pod uwagę trzy elementy, które układają się w tak zwany żelazny trójkąt. Na wierzchołkach tego trójkąta mamy cenę, lokalizację oraz standard pomieszczenia. Jeśli chcemy mieć trochę niższe koszty pobytu, jesteśmy zmuszeni do ograniczenia standardu naszych lokali i pogorszenia lokalizacji. W przypadku hoteli oznacza to zazwyczaj lokalizacje peryferyjne, które i tak będą stosunkowo drogie, jeśli pokoje będą miały odpowiednią jakość.

Jeśli będziemy chcieli postawić na jakość pomieszczeń, na pewno będzie trzeba zapłacić trochę więcej, a dla utrzymania cen w jakichś sensownych ryzach, konieczne będzie też zrezygnowanie z old-town-19dobrej lokalizacji. Jeśli z kolei to lokalizacja jest naszym najważniejszym czynnikiem wyboru, musimy się przygotować albo na katastrofalne warunki lokalowe, albo na naprawdę niebotyczne koszty. Nie da się zrobić tego inaczej, chyba że postawimy właśnie na hostel.

Hostele pozwalają nam na korzystanie ze znakomitej lokalizacji, ponieważ są pomyślane jako miejsce do spania. Aby dowiedzieć się więcej na temat noclegów, cen i dostępności zapraszam na odwiedzenie podstron na naszej stronie arthostel.com.pl. W hostelu nikt specjalnie nie będzie przesiadywał cały dzień, bo po prostu nie ma po co. Jest albo w podróży służbowej i musi pracować, albo jest na wakacjach i chce zwiedzać. Jeśli hostele położone są poza centrami miast i najlepszymi lokalizacjami turystycznymi, ich ceny czasami są trochę lepsze, ale jeśli doliczymy potem koszty transportu, wychodzimy de facto na zero lub jesteśmy stratni. Zdecydowanie lepiej jest postawić na nocleg położony w centrum miasta, ponieważ wtedy wszystko mamy blisko siebie. Nawet jeśli nie będziemy martwili się specjalnie o pieniądze, na pewno musimy martwic się o czas, ponieważ dotarcie z obrzeży miasta turystycznego do jego centrum zajmuje naprawdę dużo czasu, jest meczące, a do tego trzeba przecież jeszcze do swojego noclegu wieczorem wrócić.

Najlepsze hostele to tylko hostele położone w centrach miast. Ich twórcy z góry zakładają, że najważniejszym zadaniem ich noclegów jest nawet nie tyle samo zapewnienie dachu nad głową dla swoich gości, ale umożliwienie im łatwego dostępu do tego, po co przyjechali. Samo łóżko czy Internet w pokoju nie jest przecież celem wizyty.