Dlaczego hostel?

pobrany-plik-1Współczesne czasy oferują nam więcej możliwości podróżowania, niż było to kiedykolwiek wcześniej możliwe – możemy dostać się w różne miejsca samolotem, autokarem, pociągiem, samochodem, statkiem, a nawet rowerem. Podróże jednak kosztują – niektórzy wolą inwestować w drogie, czterogwiazdkowe hotele, a inni zaoszczędzić na podobnym zbytku i dzięki temu na przykład zostać w jakimś mieście czy kraju nawet o kilka dni dłużej. Ludzie z tej drugiej grupy wybierają hostele – i choć wiele osób wciąż kojarzy je z mało komfortowymi miejscami, są to naprawdę dawne dzieje i naprawdę dobry wybór. Dowiedz się na arthostel.com.pl dlaczego warto zdecydować się na hostel?

Taniej? Czyli na dłużej!

Ceny w co bardziej luksusowych hotelach naprawdę zaskakują – czasami człowiek ma ochotę dosłownie złapać się za głowę. Wykupienie noclegów na przykład na tydzień czy dwa (a przecież tyle zwykle trwają urlopy) wiąże się z nie lada kosztami. Tym bardziej, że rzadko jeździmy na wczasy sami – a zatem koszty się zwiększają. Osoby dorosłe mogą jeszcze spojrzeć na to przez palce – w końcu zarabiają, więc stać ich na opłacenie hoteli. Choć – warto to mieć na uwadze – nieco szkoda pieniędzy wyrzuconych w błoto, gdy można by w to samo miejsce pojechać za połowę mniej, a resztę funduszy przeznaczyć na jakąś kolejną wycieczkę. Co jednak mają powiedzieć na przykład studenci? I tak na wszystkim trzeba oszczędzać, a człowiek właśnie w tym wieku powinien najwięcej podróżować i poznawać świat!
Hostele są tańsze od hoteli – czasem nawet kilkukrotnie! To ważna informacja, bowiem decydując się na wyjazd za granicę, musimy się liczyć z kosztami przewalutowania. Kończy się tym, że jeden nocleg potrafi z nas zedrzeć kilkaset złotych! Rzecz jasna, im większy komfort hotelu, tym opłata jest wyższa – a gdy tyle się płaci, zazwyczaj w niektóre miejsca możemy pojechać na góra dwie czy trzy nocki. Ciężko w ten sposób dobrze zapoznać się z jakimś miejscem, a już na pewno z jego kulturą i atmosferą.

Spróbuj, a zmienisz zdanie!beaverroom-emptybooths

Hostele wciąż są mniej popularne od hoteli, bowiem ciągnie się za nimi dawna opinia – jeszcze z czasów, gdy naprawdę pozostawiały wiele do życzenia. Obecnie jednak ich wygląd i komfort nie odbiega wcale od tego oferowanego w hotelach! W końcu każdy właściciel, prowadzący podobną działalności, musi w jakiś sposób przyciągnąć klientów. Cena jest zachęcająca, ale gdyby warunki były nieciekawe, nikt by do niego nie przyjeżdżał! Dlatego współczesne standardy są wszędzie zachowane – nie ma powodu, żeby obawiać się noclegu w hostelu, a wręcz możemy na tym sporo skorzystać!
Warto skupić się w tym miejscu na samej definicji hostelu – jest to miejsce w tym odbiegające od hotelu, że liczba miejsc w pokojach jest inna, a niektóre części budynku i wyposażenia klienci współdzielą z innymi. Co to oznacza? Że owszem, możliwe jest zarezerwowanie sobie miejsca w pokoju wieloosobowym, gdzie na przykład będziemy spać na piętrowych łóżkach – takich hosteli nie brakuje. Jeśli chodzi o współdzielenie pomieszczeń, mowa o kuchni czy jadalni, czasem – choć obecnie rzadko – o łazience. Nie jest to jednak wcale regułą, bowiem wiele współczesnych hosteli podniosło swój standard i zapewniło swoim gościom oddzielną łazienkę na każdy pokój, przy czym w owym pokoju może być miejsce także tylko dla jednej czy dwóch osób. Wszystko zależy od tego, 2czego szukamy – i gdzie. Takich hosteli, w których para wynajmie pokój tylko dla siebie również nie brakuje – a można mimo wszystko zapłacić za niego o wiele mniej, niż w typowym hotelu.
Dla takich osób jak studenci, możliwość zaznajomienia się z innymi osobami jest sama w sobie nęcąca – tym bardziej, że w jednym pokoju mogą spać osoby z Azji, Stanów Zjednoczonych czy Szwecji. Nie ma ograniczeń – można poznać kogoś ciekawego, kto opowie nam co zwiedził, pokaże gdzie iść, co warto zobaczyć, a może nawet zaprosi na wycieczkę do swojego państwa/miasta, wiec znajomość będzie zyskowna! Zawsze zaś to szansa na szlifowanie języka obcego – co jest w obecnych czasach niezbędne! Zatem jeśli chcesz przeżyć ciekawą przygodę, a nie chcesz przepłacać, wybierz hostel zamiast hotelu! Dowiedz się więcej na temat możliwości wynajmu hostelów nie tylko w Polsce, a także na całym świecie.