Popularność hosteli

Jeśli coraz częściej przygotowujecie jakieś tanie wypady turystyczne pewnie zdajecie sobie sprawę z tego jak bardzo popularne w ostatnich latach stały się w naszym kraju hostele. W każdym większym mieście tego typu placówek z tanimi łóżkami jest coraz więcej. Kraków, Wrocław, Poznań czy Gdańska to miejsce, gdzie hostele spotykać możemy praktycznie na każdej ulicy w okolicach centrum. Jeśli jednak wydaje się Wam, że hostele są naszym rodzimym wymysłem to jesteście w błędzie. Za granicą były obecne od lat, a w naszym kraju pojawiły się dopiero nie tak dawno. Moda na tanie noclegi pojawiła się właśnie na kształt tego co nasi rodacy mogli zobaczyć za granicą.

london-2Hostele za granicami – zwiedzanie europejskich stolic

Po otwarciu granic młodzi Polacy coraz chętniej zaczęli korzystać z możliwości kilkudniowych wypadów za granice, by poznać najpiękniejsze miasta innych krajów. Do tego doszły również tanie linie lotnicze, które dały nam możliwość podróżowania za grosze do największych miast kontynentu. I to właśnie tam nasi rodacy zobaczyli czym są hostele. Dlatego jeśli ktoś jeszcze zastanawia się czy hostele są popularne również za granicą to należy sobie powiedzieć, że pomysł na nie powstał właśnie w innych krajach naszego kontynentu i tam nadal funkcjonują jako niezwykle popularne możliwości taniego nocowania w centrach europejskich stolic.

Popularność hostelu za granicamiold-town-19

Jeśli chodzi o hostele na terenie całej Europy są one nadal bardzo popularne. Przede wszystkim tego typu placówki turystyczne rozwijają się na terenie największych europejskich miast. Kluczowa sprawa, na jaką można zwrócić uwagę to fakt, że hosteli raczej nie spotkamy na terenach typowo wypoczynkowych i turystycznych, ale głównie w dużych miastach, stolicach krajów. Rzym, Paryż, Madryt czy Berlin – tam praktycznie na każdej ulicy w okolicy najbardziej interesujących zabytków znajdziemy miejsca mianujące się hostelami. Tanie noclegi w wieloosobowych pokojach to dla młodych turystów szansa na zwiedzanie najpiękniejszych zakątków naszego kontynentu przy ograniczeniu kosztów jakie będzie trzeba ponosić na zakwaterowanie.

mary-basilica-krakowLepszy standard niż w Polsce

Zwracając uwagę na popularność hosteli na terenie innych europejskich krajów można powiedzieć, że cieszą się one większym zainteresowaniem niż hotele, które mają raczej propozycje przygotowywane pod kątem osób, które nie ograniczają wydawanych pieniędzy. Jeśli chodzi o kwestie związane z hostelami w innych Europejskich miastach mają one zazwyczaj zdecydowanie lepsze warunki wypoczynkowe niż te w naszym kraju. U nas niestety koszty ogranicza się do minimum, cena jest zadowalająca, ale wielu gości narzeka na iście spartańskie warunki. Natomiast w wielu europejskich hostelach te warunki są na dobrym poziomie i nie odbiegają od małych dwugwiazdkowych hotelików.
Niezależnie od warunków trzeba sobie powiedzieć, że hostele są pomysłem innych krajów, a Polsce pojawiły się później. Ich popularność na terenie Europejskich miast jest niemniejsza niż w naszych największych miejscowościach.